Liste: 2018 Yılının Başlangıcından Bu Yana İçli Dışlı Olduğumuz 10 Video

 • Beach House – Dark Spring
  Baltimorelu ikili bir ay sonra yedinci stüdyo albümü 7’ı yayınlayacak. Albüm öncesi üçüncü tekli olarak paylaşılan Dark Spring aynı zamanda uzun çaların açılışını da yapıyor. 10 yılı aşkındır yaptıkları albümlerden belki de en çok 7’ı bu kadar çok merakla bekliyoruz. Dark Spring ise albümün genel izlenimini suratımıza vuruyor. Oldukça karanlık ve melankolik.

 • Kendrick Lamar & SZA – All The Stars
  Şüphe etmeden söyleyebileceğimiz bir gerçek; 2017’nin müzik piyasasında en çok konuşulan isimlerinin Kendrick Lamar ve SZA oluşu. Her ikisi de albümleriyle geçen senenin çoğu en iyiler listesinde üst sıralarında yer aldı. Black Panther filmi için yapılan soundtrack albümünde bir araya gelen ikili tabir-i caizse muhteşem bir şarkı ve videoya da sahipler artık.

 • MGMT – Me And Michael
  2007’de yayınladıkları kültleşmiş albümleri Oracular Spectular’dan bu yana yaptıkları işlerle kredilerimizi nerdeyse tüketen MGMT, bu yıl 80’ler soslu albümü Little Dark Age ile vicdanımızın tam ortasında kendine yer edindi. Albümden yayınlanan Me And Michael videosu ise gerçekten tekrar tekrar izlenesi.

 • Leon Bridges – Bad Bad News
  2015 yılında yayınladığı debut albümü Coming Home’dan beri takibini bırakmadığımız soul-müzisyen Leon Bridges, 3 yıl sonra yeni albüm yayınlamaya hazırlananlardan. Bad Bad News ise yerinizde duramayacağınız naif bir dans şarkısı. Şarkıya hazırlanan video da hem sinematografik hem muazzam.

 • U.S. Girls – Rosebud
  Meg Remy’nin U.S. Girls projesi bu yılın en şaşırtıcı ismi bizce. In A Poem Unlimited ile pop müzikte sınırları zorladı. Albümden peşi sıra videolarını yayınladı. Şimdi turnede. Rosebud ise hem şarkı hem video olarak sık döndürdüklerimizden.

 • The Blaze – Heaven
  Son zamanların bizce en iyi dans – elektronik müzik gruplarından The Blaze geçen yılı bir EP ve nefis videolarla kapatmıştı (Territory, Virile). Sürpriz bir şekilde bu yıl Heaven teklisini yayınladılar. Yine tarzlarından ödün vermeden muhteşem bir video hazırlamışlar.

 • Anderson .Paak – ‘Til It’s Over
  Apple’ın Homepad reklamı olan yeni Anderson .Paak şarkısı ‘Till It’s Over’a hazırlanan videoda Spike Jonze ve FKA Twigs var. Yine en az şarkı kadar güzel videoda FKA Twigs’in muhteşem danslarını izliyoruz. Belki yaşadığınız beyaz yaka hayattan sizi koparmak için bir basamak olabilir.

 • Arcade Fire – Money + Love
  Her geçen yıl, yayınladıkları albümlerle ve videolarla müzik piyasasında ismini festival afişlerine daha büyük puntolarda yazdıran Arcade Fire, 2017’yi Everything Now ile kapatmıştı. Albümle ilgili hayal kırıklığımız hala bakiliğini sürdürüyor. Bir günah çıkarma hissine büründüren Money + Love adlı videoda grup son albümlerindeki Put Your Money On Me ve We Don’t Deserve Love adlı şarkılarını bir araya getirdiler.

 • Janelle Monáe – PYNK
  Dirty Computer adlı yeni albümünü 27 Nisan’da çıkarmaya hazırlanan müzisyeni, bir önceki albümünden bu yana geçen süreçte aktris olarak beyazperdede de izledik. 2017’de en iyi film Oscar’ını kapan Moonlight’ın yanı sıra ayıla bayıla izlediğimiz Hidden Figures de bu filmlerden biriydi. Geçtiğimiz günlerde albümden Grimes düeti PYNK teklisi, videosu ile birlikte servis edildi.

 • James Blake – If The Car Beside You Moves Ahead
  Yeni albümünün ne çıkış tarihi, ne albüm kapağı, ne de şarkı listesi belli olan James Blake, 2016 yılında yayınladığı son albümü The Colour In Anything’den sonra çizeceği rotayı, videosu ile birlikte yayınladığı son teklisi If The Car Beside You Moves Ahead ile kulaklarımıza çaldı. Bir uzun çalar vaadi gibi olan bu parçayı sıklıkla başa sarıp dinliyor ve izliyoruz.

yazar: Orbay Tütüncü

Bir cevap yazın

Top